Co říká Daniel Mrózek z Benefit, obchodní a průmyslové spol., s r.o.

Dobrý den,
dovolte mi předat Vám pár slov o mých zkušenostech s podnikáním.

Začal jsem podnikat v roce 1994. Na počátku to bylo přirozené nadšení, kdy se mi zdálo, že vše jde jakoby samo. Po 3 letech, to už s podnikatelským partnerem, jsme dosáhli jako firma první vysoký úspěch. Začali jsme mít „pohodu“…Vybavuji si, že v době, kdy nás firma potřebovala, jsme klidně hráli šachy.
Roky ubíhaly a do našeho podnikání se pomalu, neviditelně, vkrádaly problémy. Podnikatelské nápady nám nechyběly a tak jsme také začali „dělat do nových věcí“. Přišly první „nesprávné“ výdaje. S tím pak přišly i „nevhodné“ obchodní vztahy. Také přišli zaměstnanci hledající „jízdenku zdarma“.

Uběhly další roky. V podnikání jsme už měli řádnou hromadu problémů, které jsme raději neviděli nebo jsme si je dobře zdůvodňovali. Přesto se nám podařilo dosáhnou druhého vysokého úspěchu. Psal se rok 2001 a my jsme byli na nejvyšších výkonech jaké kdy firma do té doby měla. V té době to bylo i s největším počtem zaměstnanců v historii firmy včetně současné doby. Stálo nás to všechno ohromné množství sil. To jsme si jako majitel a ředitel firmy hodně uvědomoval a ptal jsem se sám sebe, kam až to můžeme „dotlačit“. Byly to smíšené pocity.
„Jak může naše firma prosperovat a přitom šéfové zároveň nemusí „bojovat“ se zaměstnanci ?“
„Jak může naše firma prosperovat a přitom se nepropadnout do nechtěných obchodních vztahů ?“
„Je to osud – udělat nesprávné rozhodnutí ohledně investic – nebo je nějaký návod, který ukáže člověku jak investovat správně ?“
„Musí se napřed něco obětovat pro to, aby mohla firma prosperovat ?“
“Lidé ve firmě, jsou jen ti vypočítaví, vychytralí, líní nebo málo schopní a ti ostatní jsou u konkurence ?”
„Co je smyslem podnikání ?“
To byly otázky, které se palčivě vtíraly do mé hlavy.

Našel jsem odpovědi … a ještě jsem získal mnohem, mnohem více, než bych si kdy byl pomyslel. U Business Success jsem se poprvé naučil dívat pravdě o podnikání do očí. A Performia mi pomáhá rozpoznat ty lidi, se kterými stojí za to žít! Koneckonců mít firmu a řídit zaměstnance, to je žít s nimi, žít s lidmi.

Už mi nestačí jen si o tom či onom něco myslet a na základě toho se rozhodovat.
Dnes už vím, že mít jistotu, to je vědět.
S úctou,

Ing. Daniel Mrózek,
výkonný ředitel Benefit, obchodní a průmyslová spol., s r.o.

Komárovská 1001, 746 01 Opava